Paralaksa tła
Kwiatki
2018-04-11
Rybki
2018-04-25
 

Były warzywa, były kwiatki,
przyszedł czas na zioło:)

 
 

Wiecie jak nazywa się największe ziółko Siedliska? - MARCINEK Ups, przepraszam, Marcinek to kwiatuszek, a nie ziółko, ale nie u nas. Nasz Marcinek to dwa w jednym:)

 
 
marcinek
marcinki_2
 
 
A teraz poważnie...
Ostanie lata uzmysłowiły nam ogrom zagrożeń ekologicznych, będących wynikiem nieodpowiedzialnego stosunku człowieka w gospodarowaniu ziemią, wodą i powietrzem. Pojawiły się nowe choróbska i być może dla tego sporą karierę robią „leki z bożej apteki”. Co raz więcej osób, w tym również my, wierzymy w niezachwianą moc natury, która pomoże uleczyć nasze ciało właśnie za pomocą ziół i to rosnących w nieskażonym jeszcze środowisku. Ale to nie wszystko.
 
 

Dziś jest sprawą zupełnie naturalną, że zioła znalazły zastosowanie w medycynie, kosmetyce i sztuce kulinarnej. Chęć powrotu do życia wśród czystej wody, zdrowej żywności i starych dobrych przepisów kulinarnych naszych prababek będziemy promować w Siedlisku. Zaczęliśmy od wysiewów: rumianek,tymianek,majeranek, mięta, czarnuszka, cząber, gorczyca, szałwia, oregano, kozłek, hyzop lekarski i wiele, wiele innych już znalazły swoje miejsce na Purdowskich łąkach. Do tego dodajmy walory drzew i krzewów, które już tam są i Iwonicz Zdrój do to przy nas pikuś:):):)

 
 

Na koniec porady lekarskie.

 
 

HYZOP

Ponoć warto do jadła
niejednemu chłopu
dosypać hyzopu
może mu wrócić
dawna fantazja
i z miłosnego głodu
biec będzie ku żonie
jak niedźwiedź do miodu.

MACIERZANKA

Matka czy żona
siostra czy kochanka
wiedzą do czego
służy macierzanka.

Jeśli zbyt głośnego
w domu mają pana
na nerwy napar dadzą
I sprawa wygrana.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *