Paralaksa tła

Nowy rok – dalsze losy siedliska

nowyrok
Nowy Rok
2018-01-02
styczen2
PO STYCZNIU JASNYM I BIAŁYM BĘDĄ W LATO UPAŁY
2018-01-23
 

Nowy Rok

Święta, święta i po świętach. Nadszedł rok 2018, a z nim szara rzeczywistość. Pogoda w żaden sposób nie przypomina zimy. Zero mrozu i śniegu, za to wietrznie, deszczowo, ponuro. Ale oczywiście tylko na dworze. My weszliśmy w ten rok pełni optymizmu i wiary, że jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

,,Kto ma słońce w sercu
ten ma w ramionach cały świat"

Gdzieś, kiedyś przeczytałam ten tekst i do dzisiaj go pamiętam. Postanowiłam, że będzie to motto na ten rozpoczynający się rok 2018.


DALSZE LOSY SIEDLISKA

Jest 4 styczeń, godzina 17:53. Za oknem ciemno. Deszcz: pada. Wiatr: wieje. No cóż tak, to w styczniu bywa :). Ale kto ma cztery ocieplone ściany, dach nad głową i cudne ogromne okna, temu taka pogoda specjalnie nie przeszkadza. Tak właśnie wygląda dziś nasza STODOŁA. Wielkie, drewniane ramy, a w nich tafle szyb. Równo, szybko i co najważniejsze w terminie zamontowane przez wykwalifikowanych pracowników firmy Okno Drew. Z czystym sumieniem mogę polecić tą fachowców.


,,Widokiem z okna oczy nacieszę
W dzień deszczowy i słoneczny
Na wschodzącym słońcu wzrok zawieszę
Widok ten jest bajeczny."

Nasi fachowcy, czyli Pan Darek i jego mała brygada, też zasługują na pochwałę. Wszystkie ściany ocieplone, a część z nich już odeskowana. W środku wykopana piwniczka czeka na wykończenie starą cegłą. Już nie mogę się doczekać efektu końcowego, ale jeszcze trochę i cierpliwość zostanie nagrodzona.

Z dnia na dzień obory mamy co raz mniej. Jej drewniane, już nieużyteczne części dają nam przyjemne ciepło w te chłodne dni.

Zaczęliśmy oczyszczać dolne partie siedliska. Prace te polegają na usunięciu zarośli. Pięciu „chłopa” wycina, zbiera i układa sterty krzaczorów, po to by koparka miała dogodny dojazd do stawu. Pogłębimy go, uzupełnimy wodą i zarybimy.

Jak widzicie prace trwają mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych,bo:

,,My się zimy nie boimy
i do pracy przychodzimy.
Ciepłe butki zakładamy
i z uśmiechem działamy."
stodola7-styczen-2018
stodola8-styczen-2018
stodola2-styczen-2018
stodola9-styczen-2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *