Paralaksa tła

MAGIA DRZEW

styczen2
PO STYCZNIU JASNYM I BIAŁYM BĘDĄ W LATO UPAŁY
2018-01-23
Rzeka stoi zamarznięta, staw jak każdy lodem skuty. Kiedy rozpoczyna swoje rządy, niełaskawy miesiąc …
2018-02-10
 

Są teorie, które głoszą, że człowiek zszedł z drzewa. Jest to oczywiście kwestia wiary i spojrzenia na świat. Moim zdaniem nie jest to do końca pewne. Pewne natomiast jest, że to właśnie przez drewno, jesteśmy dzisiaj tacy, a nie inni. Wszystko, co zostało odkryte lub zbudowane to ogromna zasługa drewna. Od dania nam ogrzewającego ognia, po potężne statki, drewno od wieków było najważniejszym budulcem ludzkości a wiedza o nim, była szanowanie i doskonalona. A jak jest dzisiaj? Podobnie, ale niestety drewno stało się zwykłym towarem hurtowym, gdzie podejście z szacunkiem czy wiedzą do drzew, zeszło na dalszy plan. Ale nie w naszych działaniach. My wracamy do pradawnej wiedzy, wiedzy o księżycowym drzewie.

W związku z kolejnymi domami, które będą powstawać w Siedlisku zapotrzebowanie na drewno rośnie. Z jego pozyskaniem nie mamy większego problemu. W posiadaniu mamy grunty zalesione, na których prowadzimy wycinkę. Ale nie robimy jej bezmyślnie tylko zgodnie z kalendarzem księżycowym.

 

Teraz parę słów o drzewie księżycowym.

Drzewo księżycowe to te, które jest ścięte o w środku zimy, w czasie spoczynku wegetacyjnego w ubywającej fazie księżyca. W jego wnętrzu zostaje wydzielany żel, który wzmacnia strukturę drewna, poprawia jego gibkość i uodparnia na ogień. Ponadto posiada ono właściwości zdrowotne. Mieszkając w domu zbudowanym z właśnie takiego drewna mniej chorujemy, lepiej sypiamy.

Moim zdaniem drzewo księżycowe to cud natury, który znajdzie zastosowanie w naszych działaniach.

 
drzewo_księżycowe3
drzewo_księżycowe2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *